Pomáháme, Podpořte nás

Pomáháme

Naše dobrodružství, dobré srdce a dovednosti si nenecháváme sami pro sebe. Společně (v rámci družin, oddílu i jako celé středisko) konáme dobro při různých příležitostech:

Ukliďme Česko
Pravidelně se zapojujeme do celorepublikové akce, kdy uklízíme ve svém okolí obce znečištěné lesy a potoky a další přírodní místa.

Uklízíme Česko2019. Foto: Bobek
Každý rok těsně před Vánocemi rozdáváme Betlémské světlo.
Související obrázek

Rozdávání Betlémského světla

Skauti a skautky rozváží světlo míru a klidu po celé Evropě. Naše středisko na tom není jinak: přebíráme Betlémské světlo přímo z vlaku a poté jej rozdáváme na náměstí a roznášíme do místních institucí a ústavů.

Obecní country slavnost
Spolupodílíme se na obecních akcích například na DNECH OBCE a Country dnech, kdy máme stánek a různé prezentace skautské činnosti.

brigáda Staré Hamry

Příležitostné brigády
Když je potřeba někde pomoci, neváháme udělat dobrý skutek a jdeme například pořezat dříví na zimu nebo udělat jinou prospěšnou brigádu. Poslední jsme spojili s výpravou do Starých Hamer v Beskydech.

Sázení stromů

Účastnili jsme se sázení stromů, v okolí Šilheřovic.

Předvánoční punčobraní

Prodávali jsme popcorn na charitativní akci v Hlučíně: ,,punčobraní“, kde výdělek byl věnován na Nadační fond Pavla Novotného.

Podpořte nás

Pokud jste hrdí skautští rodiče, máte rádi naše aktivity nebo jste sami ve skautu někdy byli, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji. Třeba tím pomůžete vaším známým-rodičům, kteří pro své dítě hledají smysluplné a rozmanité trávení volného času.

Zapojte se do práce u oddílu nebo zprostředkujte službu

Pokud rádi trávíte svůj volný čas smysluplně, práce s dětmi (nebo pro skauty) je pro vás příjemnou výzvou a dobrodružství v přírodě máte málo, rádi vás uvidíme v našem týmu dobrovolníků!

Chcete nám pomoci? Zkontaktujte vedoucí oddílu a domluvte se na podrobnostech. Děkujeme!

Darujte věc či materiál

Provoz našeho oddílu, tábora a aktivity v přírodě často vyžadují vybavení, které se častým používáním opotřebí (např. lana, nádobí a další). Rádi také zkoušíme nové aktivity.