Král chce Tebe – rytíři

Kdy: 2-2017

Kde: Metylovice

Motto: „Král chce Tebe – rytíři.“
Všem rodičům i kamarádům se s radostí oznamuje, že se po mnoha zkouškách a kreativních disciplínách ve čtyřech rytířských týmech i jednotlivě podařilo dosáhnout nováčkům rytířského stavu. Dneska na ranním nástupu byli slavnostně pasováni všichni na rytíře a před jménem mohou používat oslovení „Sir“ .
Vše začalo v pátek, kdy jsme se rozdělili do čtyř týmů. V sobotu ráno si každý tým vytvořil svůj barevný erb s názvem a pokřikem. Také každý jednotlivec dostal svůj dřevěný meč, který ho provázel během všech dopoledních zkoušek. Po každé splněné zkoušce dostali na meč barevnou pásku. Maximum bylo deset. Po odpoledním klidu jsme společně vyrazili na Čupek (místní hora). Na vrcholu byl připraven další start s dobrodružným plněním převážně provazových disciplín, který byl zakončen společným hledáním pokladu drahého kamení. Každý si směl vzít dva až tři kameny, se kterým si později ozdobil svůj meč. Při návratu z pokladu si děti také nesly dřevo na oheň. Následovala příprava ohně (skauti), řezání opékacích prutů (benjamínci), příprava těsta na pečený chleba (vlčata). Pak se opékalo, jedlo a pilo. Největší hřebem dne byl večerní nástup se slavnostním slibovým ohněm, kde dva z našich vedoucích skládali, před státní vlajkou a na Bibli, svůj skautský slib. Pak už se šlo pokojně spát.
V neděli jsem šli společně na mši svatou a po obědě jsme cestovali zpět do svých domovů.