Skautsko-farní výšlap

Kde: Skalka

Kdy: 9-2017

Pěkně z ostra, z kraje školního roku, jsme se sešli na dlouhodobě avizovaný skautsko-farní výšlap do Beskyd. Jednalo se o akci, kterou jsme spolupořádali s naší ludgeřovickou farností při příležitosti roku oslav 110. výročí posvěcení našeho kostela sv. Mikuláše v Ludgeřovicích. My jako skauti jsme se sešli ráno před klubovnou. Následovala cesta MHD a vlakem do Kunčic pod Ondřejníkem. Po cestě se k nám postupně přidávali další „výšlapníci“ z řad farníků, rodin a známých. V dřevěném kostelíku sv. Barbory a sv. Prokopa v Kunčicích, kde jsme slavili za účasti našeho otce Václava mši svatou, se nás sešlo několik desítek. Po mši sv. jsme vyrazili směr vrchol Skalka na Ondřejníku, někteří svým tempem, většina pohromadě s naším s skautským oddílem. To, že výšlap na skalku není žádný med si uvědomil snad každý, každopádně vrcholové výhledy do krajiny a spokojenost z dobytí vrcholu stály za to. Průběžně po cestě jsme hráli několik her, které vyplnily chvíle čekání na ostatní či čas k vydechnutí. Zároveň fungovalo několik improvizovaných lanových drah, které jsme si užívali vždy do chvíle vyhlášeného náletu. Cesta z vrcholu Skalky byla podobně krpálovitá jako na něj. Vzhledem k časové tísni jsme přehodnotili původní plán a místo do Frýdlantu jsme zamířili na vlak na Čeladnou. Pod sjezdovkou Opálená jsme ještě stihli slíznout ještě 35 nanuků Míša. Celý výšlap, včetně zpáteční cesty nám utekl neskutečně rychle. Se spokojeným úsměvem na tváři z dobytí vrcholu a z utužení vzájemných vztahů v oddíle a ve farnosti směle zahajujeme naši skautskou aktivitu v začínajícím novém školním roce a těšíme se na další dobrodružství.