Závod vlčat a světlušek

Kdy: 5-2018

Kde: Štěrkovna

V sobotu 12. května jsme se s naší vlčáckou hlídkou Torpéda a světluškovskou hlídkou Vločky zúčastnili okresního kola Závodu vlčat a světlušek, které se konalo na loděnici vodních skautů střediska Eskadra na Hlučínské štěrkovně. Závodů se zúčastnilo spousta vlčat a světlušek z celého ostravského okresu. Na začátku byl slavnostní nástup všech účastníků v krojích. Následoval program v pirátském duchu rozdělený na závodní a doprovodnou část. V rámci závodní části jsme absolvovali 10 stanovišť, na kterých jsme si ověřovali naše znalosti a dovednosti ze skautské praxe. V doprovodné části jsme se snažili vysoutěžit stříbrňáky jež by nám umožnily cestu k pokladu na ostrově. Na ostrov jsme se nakonec nevydali, nicméně plavbu na lodi si vyzkoušel každý z nás. Vlčatům i světluškám patří za jejich výkon v závodě pochvala, dobře naše středisko reprezentovali. Pokud v úsilí nepolevíme, za dva roky nás vyšší příčky s případným postupem do krajského kola, neminou. Pokud byste se chtěli dovědět víc, ptejte se těch, kteří mají speciální nášivku ZVaS 18 na svém kroji a byli letos přitom.