Pod ludgeřovickým širákem

Kdy: 06-2018

Zatímco skauti a skautky jeli na výpravu na Pulčínské skály, my vlčata a světlušky jsme se stejně jako minulý rok rozhodli podniknout přespávačku pod ludgeřovickým širákem, opět v lesní zahradě u paní Marty. V pátek večer jsme se sešli u fary, kde jsme zahráli Na písečný ostrov. Pak jsme vycházkovým tempem přešli domluvené tábořiště. Večer byl ve znamení výběru nejvhodnějších míst ke spaní, opékání špekáčků, zpěvu a hry na kytaru. Rovněž jsme telemostem navázali spojení s naší skautskou sekcí na Pulčinách a společně jsme na dálku zazpívali Jožina z bažin. Na nočními hlídkami střeženém tábořišti se nám pod korunami stromů a hvězdnou oblohou spalo náramně. Ranní probuzení bylo provázeno zpěvem ptáků. Čaj z čerstvých bylinek přišel vhod. „Nepříjemným“ zjištěním byla zašifrovaná zpráva, že nám v noci loupežníci ukradli vajíčka, která jsme si měli vařit na snídani a odnesli je půl kilometru daleko. Po rozcvičce a alternativní snídani ve formě vánočky a kakaa a několika hrách jsme vyrazili hledat loupežnické doupě. Na loupežníky jsme naštěstí nenarazili a vajíčka šťastně našli schovaná v krmelci. Posledním úkolem bylo vajíčka uvařit na ohništi, což se nám v limitním čase povedlo. Řádně posilněni jsme paní domácí poděkovali za poskytnuté útočiště a vydali se zpět k faře, kde jsme podle plánu v pravé poledne celou akci zakončili. Ačkoliv se po republice proháněly všemi směry bouřky, nám počasí přálo po celou dobu. Už teď se těšíme napřesrok.