2D březnová přespávačka v klubovně (3/2019)

První březnový pátek jsme se konečně dočkali. Vytoužená přespávačka v klubovně byla tady. Sešlo se nás osm vlčat a dva vedoucí. Jelikož jsme si chtěli klubovnu do sytosti užít neztráceli jsme čas. Po večeři z vlastních zásob jsme zahráli deskovky – šachy, Carcassonne, Bang. Hodinu před večerkou jsme si nemohli nechat ujít ještě klasiku klasik – hru Kaplan, farář, biskup, kterou jsme zahráli na opravdu profesionální úrovni.  V deset se šlo spát, s usínáním to však bylo tradičně horší a skutečný spánek se dostavil až kolem jedenácté.Druhý den se nesl ve znamení Paštikových desátých narozenin. Po vydatné snídani následovala ještě vydatnější oslava se vším co k tomu patří – gratulacemi, dortem a rychlými špunty. Po doplnění hladiny cukru v krvi jsem doplnili i zásoby jídla na plánovaný výlet, zapékáním toustů vlastní výroby. Mezitím došlo k výměně stráží, plánovaně dorazil Hasík a odešel Popcorn, takže počty zůstaly stejné. Po letmé konfrontaci s našimi skauty a skautkami před klubovnou jsme vyrazili na výlet. Autobusy 56 a 52 jsme se přemístili do Koblova, odkud jsme pod vedením Kopra vyrazili podél řeky Odry do Vrbice. Na mostě přes řeku jsme všichni získali důležitou životní zkušenost s pliváním z mostu do řeky 🙂 Akční náboj celému výletu dodávaly hry typu nálet či štít a bomba. Dle plánu jsme přesně v jedenáct dorazili ke Koprovi domů, kde už nás čekala jeho mamka „Koprovka“.Po srdečném přivítání následovalo bohaté občerstvení spojené s druhým kolem oslavy Paštikových narozenin 🙂 U Kopra doma střídala akce akci – Koprovo sólíčko na saxofon, Študentovo sólíčko na klavír, strategická akce vlčata vs. Koprovy sestry aj. Bylo tam velmi fajn a těžce se po poledni zvedalo na zpáteční cestu.S drobným zpožděním a mírným popoháněním jsme proti proudu Odry úspěšně došli až do Hornického muzea. Cesta nám uběhla i díky drobným aktivitám – konzumace našich toustů, nálet, migrace žab aj. Od muzea jsem se plánovaným busem přesunuli zpět ke klubovně, kde jsme podle plánu úspěšně zakončili naši první „tradiční“ přespávačku v klubovně.(Puding)

2D březnová přespávačka v klubovně (3/2019)