Pod ludgeřovickým širákem

(tradiční červnová přespávačka)

Kdy: 14.-15. června 2019 (pátek-sobota)

Kdo: světlušky, vlčata

Místo: Ludgeřovice a okolí

14. – 15. června proběhla tradiční výprava pro světlušky a vlčata: Pod ludgeřovickým širákem. V sedm večer jsme vyrazili od fary. Slunce se klonilo k obzoru a deset holek a deset kluků s vedoucími stoupalo mezi poli k Ostříži. Po společné Čepičkované v lese jsme se rozloučili. Kluci se utábořili v lesní školce a holky o kousek dál u Luvi na louce, kde se přidaly ještě čtyři světlušky.  Za chvíli už hořel oheň a voněly špekáčky. Po večeři se už děti těšily na svoje spacáky. Ale ne aby v nich hned spaly, bylo potřeba si popovídat, posmát se, párkrát z nich vylézt a zase zalézt, rozdělit hlídky, poslechnout pohádku, zahledět se na měsíc a hvězdy. Jen nejmladší Hermínka chrupala hned po zapnutí zipu. Sluneční paprsky (nebo nadšená hlídka :o) nás probudily brzy ráno. Štípance na většině tváří prozradili, jak nerovný boj s nelítostnými komáry jsme v noci neúspěšně bojovali.  Po ranních nezbytnostech jako rozcvička, snídaně, mytí, úklid apod. kluci vyrazili do lesa zahrát si na Šaška a krále, holky k rybníku na Hlučnou poštu. Díky superletnímu počasí naše rosou navlhlé spacáky pěkně uschly, mohli jsme je tedy bez obav sbalit a vyrazit zpět na Ostříž, kde jsme už zase všichni společně mohli „zneškodnit nebezpečné nálože“ a zahrát si s balonem. Slunce blížící se k vrcholu nám připomnělo návrat domů a konec naší poslední výpravy v tomto školním roce. Horkem chvějící se vzduch provoněný obilím nás doprovodil až ke klubovně do náruče rodičů. Díky za výpravu. A hezké prázdniny!