Skautsko-farní výšlap pro děti i rodiče

14. září 2019 (sobota)

Kdo: benjamíni, světlušky, vlčata

Kde: Místo: Frenštát p. Radhoštěm – Velký Javorník

FOTKY

Nový školní rok jsme začali společným skautsko-farním výletem. Na nádraží se sešly světlušky, vlčata, benjamínci, skauti, skautky a také někteří rodiče.Vlakem jsme vyrazili směr Frenštát p. Radhoštěm, kde se k nám přidala další skupinka výletníků.Společně jsme zvládli vystoupat první velký kopec, kolem Mařenčiny studánky, až ke kapli Panny Marie Lurdské.Skauti dokázali, že jsou to SKAUTI na pravém místě a během několika minut sehnali kříž i stůl, který nám posloužil jako oltář. Společnou mší svatou, kterou sloužil otec kaplan Lukáš, jsme oslavili svátek Povýšení svatého Kříže.Pak už se naše cesty rozdělily. Zdatnější turisté, světlušky, vlčata a skauti se vypravili na Velký Javorník.Pro někoho to byl sice ten největší kopec na celém světě, ale vyšlapali jsme ho všichni :)Na prosluněné louce jsme si dopřáli zasloužený odpočinek. Posilněni dobrotami jsme vystoupali na rozhlednu, abychom se potěšili pohledem na okolní kopce a kopečky. Pak už byl čas vydat se na další cestu. Nohy nás donesly až do Veřovic, kde jsme nastoupili na vlak a vydali se směrem k domovu. Ve Frenštátu k nám přistoupili menší děti a jejich rodiče. Zpáteční cestu jsme si zpříjemnili dojídáním svačinek, veselým povídáním a někteří také krátkým zdřímnutím :)Byl to moc hezký výlet a už teď se těšíme na další!