Studená fronta aneb od bunkru k bunkru

Kdy: ledna 2020 (sobota)

Kdo: vlčata

Místo: Prajzská

FOTKY

V sobotu 25. ledna 2020 jsme se sešli na první letošní vlčáckou výpravu. Díky řádícím bacilům nás bylo jen pět vlčat a dva vedoucí, ale co, když už jsme se sešli, tak jedem. Bus 293 jsme využili k přesunu na start naší výpravy na náměstí do Starého Bohumína. Na velmi pěkném náměstí nás zaujal památník obětem nacismu, socha sv. Jana Nepomuckého a infocentrum U Zeleného dubu, které jsme navštívili. Zde se měl každý z nás možnost informovat na zdejší zajímavosti. Velmi rádi jsme přijali nabízenou možnost navštívit velmi povedené muzeum, které je součástí infocentra a nachází se ve sklepě. Místní expozice skvěle zapadla to tématu naší výpravy. Dále následovalo oběhnutí místního kostela ze 14. století. Následným přesunem přes řeku Odru jsme naši výpravu povýšili na první zahraniční akci ludgeřovických skautů. Za Odrou v polské obci Chałupki jsme dali u místního zámku svačinu a okoukli pár vystavených miniatur zámků zdejšího regionu. Po česko-polské hranici jsme se vydali za hlavním cílem naší akce – bunkrové linii v Černém lese. Nejprve nás cesta vedla kolem řeky Odry, kde jsme se prodírali jako džunglí uschlou křídlatkou japonskou. Tu a tam jsme narazili za pařezy a stromy ohlodané a pokácené zde žijícími bobry. Přes osadu Paseky jsme se dostali na zelenou turistickou trasu. První bunkr Pěchotní srub Dvůr Paseky jsme zkoumali jen z mysliveckých posedů, prohlídku dalších bunkrů z blízka, v následujícím pořadí – V Bažantnici, U pískovny, U posedu, U pramene a Černý les, jsme si již nenechali ujít. Při přechodu studené fronty zbyl i čas rozdělat oheň za použití březové kůry a KPZ či zahrání hry na Kunu a veverky. Aby nebylo bunkrů málo, navázali jsme pak na z předchozích výprav známou trasu, která nás provedla kolem našich oblíbených Pěchotních srubů Juliánka a Na výhledech. Poslední z bunkrů, který jsme zahlédli byl MO-S-16 Rozcestí v blízkosti autobusové zastávky Hřibovec, odkud jsme jeli busem 68 zpět ke klubovně. I přes studené počasí (+1°C) a dlouhou štreku (cca 9 km) jsme se bez ztrát vrátili zpět ke klubovně a už teď se těšíme na další letošní skautské dobrodružství.