Kolem babím létem

Kdy: 25.-26.9.2021

Kdo: Skauti a Skautky

Ráno v sobotu v 9:00 jsme se sešli v Ludgeřovicích u fary. Jelikož nastal problém, protože Bobek si rozříznul nos, tak jsme jeli bez vedoucího. On za námi dojížděl autem k místu na kterém jsme se domluvili. Naše první velká zastávka na kole byla v Bělé. Tam jsme si do dvojice ulovili pstruha a jeli dál. Jeli jsme krásnou, ale taky náročnou trasou. Naše druhá větší zastávka byla poblíž rybníka. Kde jsme si rybu vykuchali, osolili, opepřili a dali do ní máslo. Celou rybu jsme zabalili do alobalu a položili na uhlíky v ohništi. Ryba byla moc dobrá.  Potom jsme pokračovali v jízdě. Naše poslední velká zastávka byla už na chatě za Hlučínem, kde jsme se si vybalili věci a schovali kola. Začali jsme vařit večeři. Zatímco jsme vařili, přijela Žanet. Sedli jsme si ke stolu a začali jíst . Uklidili jsme po sobě a šli připravit večerní oheň. Začalo se už stmívat, Bobek vytáhl svoji kytaru, Hanzelka ukulele a Libomor akordeon a mohli jsme začít se zpíváním. Zahráli jsme si menší hru a Žanet nám zahrála na akordeon. Potom dostal Torpédo do ruky kytaru a zahrál nám. Bylo už pozdě, takže se většina lidí odebrala ke spánku.

Ráno se měl o budíček postarat Libomor (měl nás vzbudit na rozcvičku), ale jelikož dobře usoudil, že jsme měli náročný předešlý den, tak rozcvička nebyla. Šli jsme na snídaní a uklidili po sobě ubytování. Zahráli jsme si hru a vyrazili na cestu zpátky.

A takhle jsme zakončili skvělou 2DD výpravu.

Ses. Žanet a ses. Triský.