Zimní slib – Jakartovice

Kdo: Skauti/tky

Kde: Jakartovické vrchy

Kdy: 22.1.2022

V sobotu v 9.30 jsme se sešli na nádraží v Hlučíně. Jeli jsme vlakem do Opavy a pak autobusem do Jakartovic a pešky pak na první lom během cesty jsme jsi zahráli dvě hry první hra byl takový kvíz kde na konci špatně hádající si za „trest“ museli dát čajový sáček do pusy a druhou buldoka na sněhu. Jak jsme přišli k prvnímu lomu, tak jsme rozdělali oheň a uvařili čočkovou polévku. Potom nám Hanzelka pustila „podcasty“ ve kterých byly vyjmenovány příběhy na skautský zákon. Jak skončil, tak rádcové odešli na svá vzdálená stanoviště které jsme měli najít podle GPS souřadnic. Tam měli připravené aktivity. Po projití stanovišť já Válec zjistil, že má ztracený tel.po hledání jsme to vzdali a šli ke štolám. V půlce Klárku napadlo že by se mobil dál najít přes bluetooth a tak jsme se rozhodli vrátit znova hledat. Nakonec se nenašel protože se během hledání nakonec vybil. Začalo se stmívat, tak jsme si zapli čelovky a šli k druhému lomu cestou jsme se stavily k studánce ve které sice voda byla, ale neprotékala a dalo se vodou vlézt do zatopené štoly kde jsme nešli. Věděli jsme že nás čeká druhá suchá štola kterou jsme prošli. Pak jsme šli směr slibový lom, kde jsme došli asi okolo šesté a my Skauti chystali oheň, zatím co skautky připravovaly slavnostní punč. Celkem jsme nestíhali ale dali jsme si punč a šlo se na slib kolem sedmi hodin se nachystal slibový oheň, vlajka a bible a všichni si oblékli kroje. Slib úspěšně složily Katka a Bažin potom jsme vše uklidili a oheň uhasili. Bobek nás hnal na Bus. Utíkali jsme ve tmě přes les a pole na autobus, nakonec jsme stihli. Na vlak nádraží v Opavě jsme si ještě zahráli bludiště které Hanzelka a Bobek vymýšleli cestou v autobuse. Nakonec jsme jeli v teple vlaku zpátky do Hlučína, kde se nás vyzvedli rodiče.

Br. Válec