2023 Aktuality Kronika

Kdo: Skauti/Skautky

Kde: Jakartovické vrchy

Obsah:

Vyrazili skauti a skautky do Jakartovic. V 9:30 jsme nasedli na vlak z Hlučína do Opavy. Potom jsme jeli autobusem do Jakartovic. Když jsme došli na okraj Jakartovic, hráli jsme hru a ten kdo prohrál, musel mít za trest pytlík čaje v puse, dokud jsme nedošli na jiné místo, kde jsme hráli hru buldoci. Pokračovali jsme dál a zahlédli jsme lomy. Když jsme došli na kopec, nováčci museli rozdělat oheň bez použití papíru. Mezitím si ostatní dali občerstvení a když byli všichni hotoví s ohněm, do dvojic jsme dostali mapu, na které bylo zaznačených 6 stanovišť. Měli jsme 1 hodinu na to, abychom dorazili na všechny stanoviště, splnili nějaký úkol nebo odpověděli na otázky a vrátili se zpátky. Jak jsme dorazili zpět, Hanzelka ležela celá zahrabaná ve sněhu. Následně jsme vyrazili z kopce dolů ke štole a po cestě se všichni navzájem koulovali. Ve štole byla úzká chodba ze které vedlo pár slepých uliček a 2 „místnosti“, v té větší jsme dokonce zahlédli netopýra. Jak jsme vycházeli ven, kluci na nás zhora začali házet sníh. Už se celkem stmívalo, když jsme došli k místu, kde jsme uvařili výborný punč. Nováčci už dodělávali poslední úkoly a já, Hanzelka, Heďa a Helča jsme šly nabídnout punč i táborníkům kousek od nás. Pochválili nám ho a nabídli nám 2 špekáčky, tak jsme si je tam rovnou opekly. Ten můj spadl do ohně, ale i tak se dal jíst. Kluci mezitím připravovali oheň a ostatní se převlékali do krojů. Nováčkovskou zkoušku úspěšně splnili: Sopka, Amča, Kačka, Helča, Heďa___________________. Pak jsme rychle spěchali na autobus přes les a pole, ale ukázalo se, že jsme měli ještě asi půl hodiny čas, tak jsme si zahráli hru tagada, koulovali se a klouzali po ledu na cestě v ulici. Když jsme dojeli na nádraží, měli jsme taky ještě hodně času, tak jsme šli do čekárny a hráli kámen, nůžky, papír o to, kdo bude psát o výpravě. Nasedli jsme do vlaku v Opavě, a jeli zpátky do Hlučína, kde si pro nás přijeli rodiče. Moc jsem si tuto výpravu užila.

Ses. Amča