2023 Aktuality

Nejen filmový večer

kdo: skauti, skautky, R&R

kde: skautská klubovna (Ludgeřovice)

kdy: 24. – 25. 11. 2023

V pátek když jsme se sešli, tak jsme si odložili věci do klubovny, rozdělili se do skupin a vyrazili na autobus do Hlučína. Tam jsme v obchodě koupili věci na večeři a vločkovou kaši na snídani. Jak jsme se vrátili, tak jsme povečeřeli, vybalili si věci na spaní a šli jsme se podívat na video o tom, jak to tady bylo se skautingem v době 2. světové války a v době komunistů. Po videu jsme šli do lesa hrát hru, kde jsme se museli dostat za hranice, a přitom nás nesměla vidět věž. Jak jsme se vrátili do klubovny, tak jsme se dívali na film Summerhill (bylo to o škole, ve které děti nemusí chodit na výuku) a udělali jsme si výborný popcorn. Film skončil někdy kolem 23:30. Někteří šli spát před půlnocí, zatímco někteří šli spát v sobotu. Jak jsme se vzbudili, tak jsme si začali balit věci, dali si 2 kolečka kolem kostela a udělali snídani. Po snídani jsme se sbalili a uklidili klubovnu. Nakonec jsme si udělali poslední nástup na této výpravě, rozloučili se a šli jsme domů.

Br. Špendlík