Cesta do houštin lesa

Kde: Bohušov

Kdy: 10-2017

Vše začalo v Bohušově na faře, kde při ubytování děti jeden s vedoucích slyšel venku pláč. Přišel blíž a zjistil, že na zahradě fary přiběhly čtyři víly. Tři tančily a jedna plakala. Ptal se jí co se stalo, ale ona jen řekla ať přijde s dětmi. Po večeři jsme přišli a Víla pověděla dětem, že je jí líto, jak lidé ničí přírodu a nemá nikoho kdo by jí pomohl. Děti řekli víle, že rády pomůžou. A tak víla rada souhlasila a připravila pro děti a vedoucí několik úkolů a zkoušek aby nás naučila chránit a poznávat přírodu.V sobotu ráno jsme v gumáčkách nebo bosí vítali slunce ranní rozcvičkou, a pak rozdělením do skupinek, které měly za úkol si zvolit své patrony stromy (vzniky: břízy, vrby, lípy, smrky). Pak začaly úkoly a poznávání lesa, živočichu a také přírodní živly.Děti vědí, že přírodní živel je voda protože se brodily přes potok, také oheň když ho zapalovaly, a nebo vítr když pouštěly draka nebo země (síla) jak společně přenášely těžkou kládu bez použití rukou. Za každý úkol dostaly trochu zralých plodů země = zeleninu, kterou si nesly v batohu zpět na základu. Mezitím druhá skupina skautů a skautek vařili čaj a poznávali okolí (starou hrobku, písk.lom) podle slepé mapky. Společně jsme se všichni setkali na zřícenině hradu Fulštejn a zahráli bojovku s vlajkami.Na základně dostali od víly úkol vytvořit ve skupinách nejlepší salát co umí. A tak krájeli, strouhali, dochucovali a vzniky čtyři skvělé saláty, které po vyhodnocení hned s chuti s chlebem zblajzli. Večer po modlitbě dětem víly vzkázaly, že jim rády zatančí při svitu hvězd a hořících loučí. Na chvilku jsme se šli podívat a pak už spát.V neděli ráno po rozcvičce byla mše, kde jsme se zapojili dvěma písněmi co jsme si včerejší večer při modlitbě zkusili. Pak byl velký úklid a oběd. Nakonec víly všem rozdali zlaté šišky jako památku a vzpomínku že máme chránit a poznávat přírodu. Po obědě jsme jeli vlakem domů.
br. Bobek