Svatomartinská výprava

Kde: Ostříž

Kdy: 11-2017

Krásné slunečné sobotní ráno jsme se sešli před klubovnou. Při nástupu jsme přivítali nové členy a celou novou družinu skautek. Svatý Martin nám zanechal dopis, ve kterém nás vyzýval, abychom následovali jeho příkladu a naučili se dělit. Připravil nám několik zkoušek, při kterých jsme si dělení měli vyzkoušet. Dělili jsme se o práci na přípravě ohně, o dlouhé dřepování i ovoce a zeleninu. Protože byl svatý Martin nejprve vojákem, dělili jsme se i o dva luky a šípy. Vyzkoušeli jsme si oštěpy a taky vytvořili velkolepá umělecká díla z přírodních materiálů. Protože Martin jezdíval na koni i my jsme si jízdu vyzkoušeli. Benjamínci pak už spěchali do školky za tetou Fany, která pro ně připravila příběh o svatém Martinovi. Skauti, skautky, vlčata a světlušky si ještě upekli jako ve starověku dobrotu na ohni, zahráli husí schovku a vyrazili také do školky na duchovní obnovu. Pro ně si Fany přichystala příběh o městu v mlze a jak kluk Štěpán překonal strach a vydal se za sluncem. Tak jsme, sedm vedoucích a čtyřicet dětí, prožili svatomartinský den naplněný sluncem, listím, dýmem i starověkým příběhem.