Kolaudace klubovny

Kdo: Celé středisko

Kdy: 13. 10. 2018

Kde: Fara v Ludgeřovicích

V sobotu 13.10. jsme se společně setkali s rodiči, dárci, a také kamarády skauty se střediska Ostrava Zábřeh, abychom oficiálně otevřeli a ukázali prostory naší klubovny.Akce začala společnou mší a po ní nám ot. Václav daroval a požehnal kříž nad vchod. A pak jsme byli celou slunečnou dobu na zahradě fary, kde jsme měli postavené Teepee, velký stan s posezením, skákací hrad a….. před týdnem se nám podařilo za ušetřené peníze z dotací (obec a Junák ČR) koupit srdce našich táborů – polní kuchyni PK27 – „Máňu“ . V Máni se navařil pro všechny guláš a voda na bylinné čaje od našich žen-skautských vedoucích. Pak jsme měli loutkové divadlo od světlušek a mini-muzikál od vedoucích. Celé odpoledne krásně plynulo až do setmění, kde v 19h br.Bobek zatroubil nástup a později také večerku, kterou si obvykle na konci společného dne zpíváme. Později večer jsme se s vedoucími ohřívali u ohně v Teepee a hráli na kytaru.
br. Bobek