Oslava 100 let republiky, noc v jurtě

Kdo: Celé středisko

Kdy: 27. 10. 2018

Kde: Ostrava

V sobotu jsme se v 13h sešli u klubovny a jeli MHD do centra Ostravy, kde jsme jako skauti byli pozváni na slavnostní historický průvod Ostravou. V průvodu jsme šli společně se sokoly, hasiči, horníky a jejich velkou kapelou, zdravotními sestřičkami, cyklisty, herci v historických kostýmech a také s kolonou veteránů. Podél cesty nám lidé mávali a my jsme jim dávali vlaječky a trikolory. Během průvodu pršelo ale po příchodu na Masarykovo nám. už bylo líp. Po průvodu jsme se přesunuli na Slezsko-ostravský hrad, kde jsme se najedli a ohřáli. Byly tam zdarma vstupy na film. grotesky, dobovou modní přehlídku, výstavu aut a letadel s trenažérem a další. Zpět jsme se dostali MHD. V 19h jsme byli v náruči rodičů.
br. Bobek