3DD středisk. Cesta do zaslíbené země

Kdo: Celé středisko

Kde: Domašov

Kdy: 16. – 18. 11. 2018

V pátek 16. listopadu jsme se sešli celé středisko na třídenní výpravu v Domašově, kde jsme bydleli v krásné skautské základně. V pátek jsme se se šli na hlavním nádraží v Ostravě odkud jsme vlakem pokračovali do Domašova. Když jsme dorazili k našemu ubytování rozdělili jsme se do pokojů a šli si vybalit. Když jsme vše vybalili sešli jsme se v jídelně, kde jsme si dali večeři. Po večeři proběhlo menší seznámení a rozdělení do čtyř týmů. Pak jsme si připomněli Mojžíšův příběh v divadle, které jsme hráli. Vlčata, světlušky a benjamínci šli spát a skauti a skautky šli v průvodu pohřbít Mojžíše. vrátili, podívali se na film Exodus. Ráno jsme všichni šli na rozcvičku a poté na snídaní. Po snídani jsme se vydali do země zaslíbené. Po cestě jsme po týmech měli za úkol rozmístit naše lístečky a posbírat co nejvíc lístečků jiného týmu. Každý si po cestě našel svou hůl. Poté jsme si dali oběd. Po obědě jsme si odpočinuli v odpoledním klidu. Když jsme si všichni odpočinuli sešli jsme se venku, kde jsme absolvovali bojový výcvik (lukostřelba, kuše, skok z holi, házení míčkem a holi, lanovka, zdravověda) . Když jsme do cvičili začali jsme se připravovat na mši svatou, kterou sloužil otec Václav. Po mši svaté jsme měli chvíli volno a pak jsme se sešli na večeři. Když všichni dojedli začali jsme cvičit večerníčky, které se všem líbily. Poté jsme se pomodlili a šli spát. V neděli ráno jsme šli na rozcvičku. Když jsme se posilnili snídaní vydali jsme se dobýt zemi zaslíbenou, našim úkolem bylo ukrást poklad, což se nám povedlo, takže jsme dobyli zemi zaslíbenou. Poté jsme se vydali do lomu, kde bylo naším úkolem postavit věž a následně ji kamenem zhodit (ukamenovat). Pak jsme se vrátili na oběd. Když jsme dojedli pustili jsme se do velkého úklidu, který jsme zvládli a tak se vydali na nádraží odkud jsme jeli vlakem do Hlučína, kde jsme se rozloučili a vydali se do svých domovů.
br. Švadlen.