Dobrodružná únorová výprava aneb ukradená lucerna

Kdy: 22. února 2020 (sobota)

Kdo: světlušky

Místo: Ludgeřovice a okolí

FOTKY
Nejprve to vypadalo jako obyčejná výprava, kdy našim cílem bude uvařit si polévku, vždyť vaření může být taky dobrodružstvím. Ale na faru přišel dopis adresovaný světluškám. Stálo v něm, že naši lucernu nám (navedena Skřetem z jeskyně) ukradla vodoměrka Šouralka. Skřet prý ji ukryl v zamčené truhle, a protože je hamižný, doufaly jsme, že klíč vyměníme za stříbrňáky. Na tajné adrese jsme doufaly získat další instrukce, ale dostaly jsme další adresu, tentokrát každá družina jinou. Tam světlušky ochotně ošetřily zraněné obyvatele. Za to dostaly deník Olave Powellové, která jim prozradila, jak získat peníze v kouzelné lese. Tam musely splnit deset těžkých úkolů a mohly si tak vydělat potřebné stříbrňáky. Skřet se jim jejich snažení pokusil překazit, ale nepodařilo se mu to. Protože už bylo po poledni a všem vyhládlo, musela každá družina z nasekaného dřeva rozdělat oheň a uvařit polévku. Byla výtečná. Naskytla se příležitost vyměnit stříbrňáky za klíč. Skřet byl opravdu chamtivý a vydělaný obnos nestačil. Teprve až jsme přidaly hřebíky a nakonec i nasbírané odpadky, klíč pustil a my jsme s ním mohly chvátat ke klubovně, jestli tam nenajdeme truhlu, ve které by byla naše lucerna. A našli jsme… A tak jsme společnými silami získaly zpět naši světluškovou lucernu, uvařily polévku a v kouzelném lese se procvičily v tom, co umíme.