Po bitvě každý generál, ale co před bitvou?

22. února 2020 (sobota)

Kdo: vlčata

Místo: Ludgeřovice, Vřesina, Hať

FOTKY

Naše únorová výprava byla ve znamení příprav na blížící se Závod vlčat a světlušek, který bude za měsíc. Uznali jsme za vhodné se na tuto „bitvu“ řádně připravit. Po počátečním společném nástupu se světluškami, které pak pokračovaly ve svém programu, následovaly dvě pohybovky (pipi-huar + uteč a chyť), při kterých jsme se řádně rozhýbali a zadýchali. Následující hoďku a půl jsme pak strávili v klubovně nad ryze praktickými tématy – mapové značky, poznávání stromů a svačina. Před jedenáctou jsme vyrazili na autobus, který nás zavezl za Vřesinu do Přírodní rezervace Dařanec. Procházeli jsme se přirozeným smíšeným lesem, bavili jsme se o stromech, pozorovali zvěř. V rámci přípravy na závod jsme plnili úkoly vztahující se k pirátské mapě, překonávali lanovou přelézačku a přesně mířili a házeli kameny na cíl. V dobré náladě jsme prošli celou trasu až do Hati. Tam jsme ještě stihli došplhat na větrnou hůrku ke kostlelu, zhodnotit výpravu a chytit autobus zpět do Ludgeřovic.