Benjamíni: 1D sázení stromů

Kdy: 16. 10. 2021

S osmi skautíky jsme vyrazili na výpravu s cílem vysadit stromy v Černém lese, v rámci akce pořádané Lesy ČR.

Vyrazili jsme od našeho střediska, cestou jsme hráli různé hry, prošli jsme přes krásnou část lesa – přírodní rezervaci Černý les II. Mohli jsme zde vidět opravdu pěkný a starý les, prolézat se po popadaných stromech a přeskakovat potůčky.

Na místě akce Lesů ČR se nás ujal lesník, který dětem vysvětlil způsob vysazování, rozdal motyky, sazenice a společně jsme zasadili asi třicet olší. Za pár let se na ně půjdeme podívat.

Po špekáčku opečeném na nachystaném ohništi jsme vyrazili zdolat další připravené aktivity. Ať to byla přehlídka hasičských aut, ukázka stahování dřeva koňmi a lanovkou, výstavka zvířecích kůží, paroží, vzorový včelín nebo informace o lesních ptácích či vodních zvířatech, všechny nás to zaujalo.

Na závěr jsme viděli vystoupení sokolníka, který nám předvedl nejrůznější dravce a sovy.

Potom už jen rychlá cesta zpět s hrou na klíšťata a hurá domů. Bylo to super.

Foto zde.