2023 Akce Aktuality

Divadlo – Spolu pro Syrii a Turecko

Kdy: 26.3.2023
Kde: kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice
Protože svatý Jiří, patron skautů, pocházel z Turecka, zapojilo se 26. března 2023 naše skautské středisko do dobročinného představení „Spolu pro Turecko a Sýrii“. Dobrovolné vstupné bylo věnováno na pomoc oblastem zasaženým zemětřesením. Světlušky zahrály loutkové divadlo inspirované legendou o svatém Jiří a vlčata vnesla orientální atmosféru svou písní o jízdě na velbloudu v levém pruhu. Celé představení se odehrávalo na „břehu moře“, které zajistili třeťáci, kteří se připravují na první svaté přijímání. I mořské ryby a žralok byly k vidění. Uši diváků hodně potěšila schola a scholička. Jedenáct žáků z Markvartovického nábožka předvedlo legendu o svatém Mikuláši a záchraně města. A protože název akce byl SPOLU, zazpívali všichni ještě společný song. Před kostelem vlčata vařila tureckou kávu a ochutnávaly se turecké dobroty.
Logem tohoto odpoledne byl horkovzdušný balon, který, aby se zvedl a letěl, potřebuje teplo. Každý dobrý skutek, který nás zahřeje u srdce, je tím teplem, které může pozvednout člověka z trosek zemětřesení, z neštěstí, z chyb a proher, pozvednout lidi k sobě navzájem i pozvednout srdce k Bohu. Krásný let přejí (nejen) skauti Ludgeřovice.