2023 Aktuality

3D skautská základna Pocheň

Kdy: 24.-26.3.2023

Kde: Pocheň (Široká Niva)

Kdo: Skautky/Skauti

Sraz na výpravu jsme měli před klubovnou a odtud jsme jeli autobusem do OC Koksovna, kde jsme udělali nákup potravin na celou výpravu. Z hlavního nádraží v Ostravě jsme vyrazili v 17:49 s přestupem do Pochně. Ubytovali jsme se na skautské základně. Po večeři jsme hráli kaplan-farář-biskup a židličky. Druhý den měli rozcvičku skauti a skautky potom chystaly snídani. Dopoledne jsme šli na 7 km okruh lesem. Cestou jsme dělali sprinty. Viděli tři řopíky a čistou studánku, ze které jsme se napili. Na oběd skautky připravily vývar a boloňské špagety. V odpoledním klidu hrála většina baseball. Pak jsme se připravovali na Svojsíkův závod. Okolo páté za námi přijel o. Vítek a slavili jsme společně mši svatou. Na večeři jsme měli párek v rohlíku. Potom šli skauti udělat oheň a skautky uklízely kuchyň. Večer Hanzelka a Vločka hrály u ohně na kytaru, zpívali jsme a povídali si. Ráno měly rozcvičku skautky. Jídlo v neděli připravovali skauti. Dopoledne jsme trénovali uzly, rozeznávali ptáky a rostliny, dělali jsme origami a rozdělávali oheň bez papíru a sirek. Na oběd skauti uvařili gulášovou polévku a rizoto. Po obědě část skautek musela odjet, ostatní hráli volejbal nebo si házeli s frisbee. Nakonec jsme uklízeli a chystali se na odchod. Ve vlaku jsme málem zapomněli Karla, naštěstí jsme pak zjistili, že ho měl Bažin. Do Hlučína jsme dojeli vlakem v 18:19. Výprava byla povedená, hodně jsme se nasmáli.

bratr Tonda