ZOO Zimní výprava

Kdy: 2-2018

V sobotu jsme podnikli ZOOZimní výpravu. Málokdo z nás zažil naši ostravskou ZOO v zimě a zajímalo nás jak zvířata obecně zimu přežívají. Pomocí kombinace autobus-trolejbus-trolejbus jsme se přepravili až do ZOO. Zde nás přivítal zřízenec se svým medvědem a pustil nás dovnitř. Nejprve jsem si na Cestě stínů vyzkoušeli pohyb divoké zvěře v zimní přírodě. Po svačině následovala dvouhodinovka kdy zvlášť benjamíni, světlušky, vlčata a dvojice skautek a skautů plnili své úkoly bezprostředně související s prohlídkou jednotlivých expozic jako např. Čitván, Papua, Tanganika aj. V poledne jsme všichni po vlastní ose dorazili do altánu na Cestě lesa, dali oběd, zkontrolovali plnění úkolů, vyslechli zajímavé historky poptané u ošetřovatelů ZOO. Následně jsme již všichni společně zavítali do pavilónu žiraf a nového pavilónu Evoluce. Zpět ke vchodu do ZOO jsme se ubírali Cestou vody. Nechyběla sněhová bitva a bombardování ledových ker. Před ZOO se s námi rozloučil místní ošetřovatel a rozdal nám pochutiny, které v ZOO zabavil, protože jak všichni víme je zde přísný zákaz krmení zvířat. Pomocí kombinace trolejbus-tramvaj-autobus jsme se dostali zpět domů.
Pro 29 dětí a 5 vedoucích byla tato akce zcela jistě velkým zážitkem.