Ukliďme Česko

Kdy: 4/2018

V sobotu 7.4. jsme se rozhodli zapojit do celostátní akce Ukliďme Česko.
Ráno jsme se v 9 hodin sešli u fary. Společně i s ostatními farníky (rodiči, kaplanem a sestřičkou ze školky) jsme udělali společný nástup. Zdeněk Uher nám rozdal pytle a rukavice. Dohodli jsme se na uklízení jednotlivých rajonů, kdo kde bude uklízet. Benjamíni šli uklízet na hřbitov, vlčata a světlušky na hřiště a kolem zdravotního střediska, skauti šli uklízet kolem zastávky Kostel a přilehlých cest. Skautky šly kolem Domova pokojného stáří a také na zastávku Chovatelská. Po 40 minutách jsme se sešli zpět a čekali na odvoz odpadu domluveným traktorem. Čas jsme si všichni zkrátili hrou Čepičkovaná. Potom jsme vyrazili cestou na Ostříž, kde na doporučení myslivců začalo čistění lesa (černé skládky). Také jsme jim pomohli s hrabáním listí kolem jejich myslivny a laviček.
Akce skončila na Ostříži ve 12 hodin. Pak jsme s dětmi seběhli k faře, kde nás už čekali rodiče. Všichni byli moc pilní. Děkuji.
br. Bobek