Ivančena 2022

Kdy: 22-23.4.22

Kde: Beskydy

1. Den

V pátek po škole jsme se sešli já, Hanzelka, Triskí, Hasík, Žilina, Švadlen, Torpédo, Válec, Atlet, Mario, Panda a vedoucí Bobek na hlavním nádraží. Jeli jsme vlakem do Pržna. Během vystupování v Pržně se začal vlak rozjíždět, Švadlen ještě stačil vyskočit, ale já, Hanzelka, Triskí a Hasík jsme zůstali ve vlaku. Na další stanici jsme vystoupili a po telefonátu s Bobkem jsme nastoupili do vlaku, který nás zavezl zpátky do Pržna. Tam na nás čekal Bidlo s ostatními. Začalo pršet. Přestoupili jsme na autobus, který nás zavezl do Janovic. Odtamtud jsme šli pěšky na louku, kde si postavili Skauti a Skautky stany a Roveři hamaky. Poté jsme rozdělali oheň. U ohně se zpívalo a byli jsme u ohně až do noci. V noci byla velká zima. Brrrr!

2. Den

Ráno byl budíček a menší rozcvička. Bobek vstal dříve, aby stihl dojít na zkoušku na Ivančenu. Na snídani byly vločky, které udělali Roveři. Po snídani jsme se sbalili, umyli nádobí a vyrazili také na Ivančenu. Cestou jsme se zastavili u babičky Hanzelky, Triskí, Atleta a Fandy, kde jsme si nechaly batohy a stany. Po cestě jsme potkali Zdeňka Chlopčíka a plno skautů a skautek. Na stromech byli různé úkoly. Když jsme došli na Ivančenu a našli Bobka, tak jsme se napili a dali něco sladkého. Pak začala mše a po mši jsme se rozloučili s Torpédem, který odjel domů. Přemístili jsme se poslouchat projev prezidenta skautů a předávání cen. Po skončení projevu jsme se přesunuli na vrchol Kykulka. Kde jsme si udělali rizoto. Mezi tím než se uvařilo rizoto, kluci zkoušeli plno věcí, které byli i někdy nebezpečné. Po obědě jsme se vyfotili u mohyly a zahráli jednu hru. Dolů jsme se rozhodli jít zkratkou. Vyzvedli jsme batohy, občerstvili jsme se a vysušili stany. Během toho kluci zkoušeli různé skoky na trampolíně. Poté jsme vyrazili na autobus, kde jsme se rozloučili s Pandou a Triskí. Dorazili jsme na vlak (hodně rychle) a vlakem jsme jeli do Ostravy, kde byl nástup a potom jsme se rozloučili.

sestra Kačka